"Už od Náchoda se neustále ptá,..."

Postní volný program

11. 5. 2014 23:27

Volné dny, tedy dny bez školního vyučování začaly poněkud nešťastně - teda kromě toho, že z každého zrušení pravidelného rytmu jsem rozčarován. Stephanie měla velonehodu. Tak jsme ji s Ailing šli navštívit do nemocnice. Byla tam sice celkem sotva 48 hodin, ale i tak ji to potěšilo. Od té doby je na mě milejší :) No a nemocnice je nevelká, ale pro pacienty rozlehlá, s velkými pokoji a nádherným výhledem.


Malebně zelené vlnění thurgauerské krajiny.

Z velovýletů jsem poměrně utahaný. Jeden výlet je sice jen 60-80km, ale v poměru k běžné denní zátěži (3,5-11km) je to mnohem víc než v Ově. Ale už se brzy rozjezdím ;)

Po nocích jsem ve škole. Většinou tu bývám sám, po půlnoci vlastně vždycky. A ten pocit, když si ve škole sám, pak se na chodbě rozsvítí automatické světlo (na pohyb) a stejně nikde nikdo. Pak všechna světla pozhasínají... dramatická hudba z počítace. Jen je lepší ji při odchodu z počítačovny vypínat, protože při návratu tě mohou vyděsit všelijaké sirény.


Precovní prostředí připravené na další noční studium.

Dorazila i pravidelná dávka otravného vyřizování. Email ze školy ohledně kreditů, absencích a praxi v městě Churu. Částečně dobrá zpráva, v Churu za mě chtějí platit jídlo (respektive mě hostovat i v menze). Nicméně znamená to absenci v jazykových kurzech v Kostnici, což mě může stát osm kreditů. Tak to musím mailovat a domluvit co nejrozumněji.

Rajče za šedesát centů v koši společně s krásnými třemi jablky. Jsem špatný já, když to vybírám a jím, nebo ti kteří vyhazují kvalitní potraviny? Ty jabka vypadají líp, než některá z těch, které kupuju v obchodě (ve slevě).


To si to tak z pole přivalil s traktorem rovnou na poštu :D

Jedno deštivé odpoledne se tu taky pod schodištěm ozval hlas. Šel jsem to zkontrolovat. Rakušanka, která tady bydlela jak z prvních erasmaček. Přišla se podívat, jako už třetí rok. Tak jsem ji provedl.

Skamarádil jsem se tady s některými spolužáky. Jeden z nich se jmenuje Jonas a mám s ním filosofii. Pomáhal mi sepsat domácí úkol. Tento týden jsme spolu vyrazili na výlet, na kolech. Vybral jsem cíl Hohentwiel, kterýžto mě už týdny přitahuje. Je to zřícenina rozlehlého hradu nad městem Singen. Perfektní výhled. Jako bonus jsme nasbírali medvědího česneku, který tady všude kolem roste. Cestou jsme vykládali o sobě, o Švýcarsku i křesťanství. Večer končil pizzou, kterou jsme si dali společně s jeho manželkou, srílančankou.


Jonas u listu dubu (národní symbol Deutschlandu) a Bärlauchu (symbol kraje u Singen).

A nakonec k pobavení, rozhovor s přítelkyní:

K: tak Ti děkuji za pohled tos dělal sám?
J: ano, sám :)
K: a jak? dyť je to takové hladké, ale přitom to vypadá jako dělané roztavenýma voskovkama
J: :D nejprve uděláš obrázek barvičkami, až to uschne tak ho nakopíruješ...
K: tak to máš ale kvalitní kopírku hochu :)
J: jsem ve švýcarsku :D :D

Sdílet

Komentáře

ObiSkyWalker Máš tam pěkné pracovní prostředí :-)

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Nuvio