"Už od Náchoda se neustále ptá,..."

6.VIII. - První lekce a barbecue

10. 8. 2013 18:48

Ráno jsme byli rozděleni do skupin. Jsem ve čtvrté z šestnácti. Od maturity jsem klesl o necelé dvě úrovně. Pozdě plakat nad rozlitým mlékem. Každopádně, první dvě lekce byly fajn. Děláme jednoduché věci, ale docela rozumím a pěkně se mi to obnovuje. Jen bychom nemuseli to samé dělat tak dlouho.


Autobusy o přestávce přejí kolemjdoucím "dobrý den".

Po škole jsem zaletěl domů pojíst a něco počíst. Začal jsem se v rámci přípravy táboru, také díky okolnostem, věnovat dostupným jedlým rostlinkám co rostou všude kolem. Jde to pomalu, potřeboval bych materiály vytisknout. Zmíněné okolnosti jsou takové, že tady zdarma po ruce nejsou žádné zdroje ovoce a ty v obchodě jsou drahé, nuže nemůžu nakupovat tolik kolik bych chtěl, posbírám tedy vitamíny s minerály na louce u Uni Konstanz.

Na odpolední barbecue jsem dorazil asi hodinu a půl po začátku. O nic jsem nepřišel. Plavky ještě nedorazily. Než se rozjelo samotné opékání, seznámil jsem se s novými lidmi a pokecal s kluky. Mimo jiné o německé oblibě v koupací nahotě a způsobech opékání střední evropa versus Brazílie.


Místní pošťák na svém elektrovehiklu.

Tak jsem darem obdržel nějaké místní bílé klobásky, nic moc. K tomu jsem pojídal svou první luční sklizeň. Toho dne jsem ještě zjistil, že na Uni mi funguje wifi (přes ostravské heslo do Eduroam). No a co mi po wifi přišlo, že zítra dojedou přátelé ze severu (respektive jihu či severovýchodu). Moc se těším. Večer jsem začal chystat polívku.

Sdílet

Komentáře

sluníčko4890 Ten autobusový pozdrav je photoshop? :-D

jjkohoutek Není. Tak tam stál dlouho. Asi nějaký dobrý řidič to tak nastavil :)

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Nuvio