"Už od Náchoda se neustále ptá,..."

30.VII. - Příjezd

1. 8. 2013 22:12

Kolem čtvrté odpoledne jsem dorazil na hlavní nádraží do Kreuzlingen. Postává tu dost černochů, nevím jestli zaujímají místo moravských romů. Pascal mě vítá a vyrážíme k domu. Ukazuje mi ho a vysvětluje jak fungují dveře. Není to jen tak, někdy se zamykají, někdy ne. Ve spodním patře je restaurace, když je otevřená, tak se dveře nezamykají. O patro výš bydlí nějací nezávislí studenti, a pak začíná můj prostor. Není to jak z obrázku, ale je to dobré. Mám pokoj dál od cesty, směrem na západ, s výhledem na cyklostánek (kde se parkují kola). Nesmí se tu nic zapalovat (ani svíčky), dům je starý, hodně dřevěný a podlaha dost vrže.

domek  můj pokoj

Dávám si rychlou sprchu a převlíkám se do toho co mi přijde nejčistší. Je čas vyrazit na nákup. Ten dělám větší, nějaké zásoby do začátku. V Konstanz objevuji arabský obchůdek, docela se mi líbí, snad jich tu bude i víc, tenhle je hned u hranice. Taky vybírám první peníze z bankomatu, nechce mi dát víc než tisícovku najednou, s tím jsem nepočítal, přijdou bankovní poplatky.

koupelna  kuchyně

Dělám si teplou večeři, urovnávám první věci a skypuju do Markvartovic, upravit obsah krabice mých věcí k odeslání do Švýcarska a pozdravit se s rodinou. Večer pak vysedávám nad blogem, mapou a fotkama. Snažím se dát dohromady poslední dny cesty pro postupné zveřejnění.

Sdílet

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Nuvio